نوشتن با گچ ایمنی طوفان ساختمان اصول ایمنی

نوشتن با گچ: ایمنی طوفان ساختمان اصول ایمنی آتش نشانی جلال ملکی وقوع طوفان توصیه های ایمنی

گت بلاگز کرمان جشنواره اسب های بومی فلات کشور عزیزمان ایران در شهربابک

جشنواره اسب های بومی فلات کشور عزیزمان ایران جهت دومین سال پیاپی در شهربابک برگزار شد.

جشنواره اسب های بومی فلات کشور عزیزمان ایران در شهربابک

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدجواد بهزادی، مسئول برگزاری جشنواره گفت: در این جشنواره حدود 60 رأس اسب از شهرهای رفسنجان، سیرجان، کرمان، یزد، اصفهان و شیراز شرکت داده شدند و طی دو روز در حضور مردم و داوران به اجرای حرکات نمایشی پرداختند.

وی نشانه از برگزاری این جشنواره را ایجاد وقت های تازه شغلی در شهربابک از طریق ترویج صنعت سوارکاری و پرورش اسب دانست و افزود: نژاد اسب های حاضر در جشنواره آزاد بود ولی زیاد از نژاد عرب و نژادهای بومی مشمول بر دره شوری و عرب کرد شرکت داشتند.

بهزادی خاطرنشان کرد: هزینه ی نگهداری هر اسب در شهربابک حدود 500 هزار تومان در ماه است ولی متأسفانه معمولاً جهت این ورزش بودجه ای گذاشته نمی شود و باید صاحبان اسب ها از جیب خود خرج کنند.

جشنواره اسب های بومی فلات کشور عزیزمان ایران در شهربابک

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امکانات اسب داری در شهربابک پایین است ولی جا دارد از اداره ورزش و جوانان، فرمانداری و شهرداری شهربابک به خاطر حمایت از برگزاری این جشنواره تقدیر کنم.

بهزادی که خود از فعالان صنعت پرورش اسب در شهربابک است راجع به قیمت اسب های حاضر در جشنواره گفت: اسبی مانند سمنگان که ملکه قشنگی اسب های کشور عزیزمان ایران نیز نامیده می شود، بیش از 450 میلیون تومان قیمت دارد ولی نگهداری و پرورش اسب یک علاقه نیرومند درونی است که نمی توان روی آن قیمت گذاشت و حتی اگر گاهی روی بعضی اسب ها قیمت میلیاردی هم بگذارند مالک اسب حاضر نمی شود آن را بفروشد.

انتهای پیام/ب

خبرنگار: زن صبوری ؛ هنرورز گروه تحریریه سایت در شهربابک

جشنواره اسب های بومی فلات کشور عزیزمان ایران جهت دومین سال پیاپی در شهربابک برگزار شد.

واژه های کلیدی: ایران | برگزاری | نگهداری | جشنواره | خبرنگار | پرورش اسب | خبرنگاران جوان | جشنواره اسب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog