نوشتن با گچ ایمنی طوفان ساختمان اصول ایمنی

نوشتن با گچ: ایمنی طوفان ساختمان اصول ایمنی آتش نشانی جلال ملکی وقوع طوفان توصیه های ایمنی

گت بلاگز سیاسی درگیری‌های داخلی تروریست‌ها در غوطه شرقی به‌هلاکت 20 تکفیری منجر شد ، آزا

خبرها از ادامه پیشروی نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت در نزدیکی شهر شرقی و شمالی حمص حکایت دارد.

درگیری‌های داخلی تروریست‌ها در غوطه شرقی به‌هلاکت 20 تکفیری منجر شد ، آزا

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، نیروهای ارتش سوریه و یگان های مقاومت هم چنان روند روبه جلوی پیشروی های خود را در نزدیکی شهر شرقی و شمالی حمص ادامه می دهند.
*تپه های «الطفحة» در نزدیکی شهر شرقی حمص آزاد شد/ اجرایی شدن دهمین مرحله از خروج معارضان مسلح از الوعر

عبارات مهم : سوریه

به نقل از شبکه المیادین؛ نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت با پیشروی 20 کیلومتری در نزدیکی شهر شرقی حمص، موفق شدند تپه های «الطفحة» را آزاد کنند.
براساس توافق صلح و آخر درگیری ها، دهمین مرحله از خروج معارضان مسلح از محله الوعر و انتقال آنان به سمت ادلب اجرایی شد.
در بخشی از این توافق آمده است که می بایست الوعر از تمامی تروریست ها تخلیه شوند تا تمامی ادارات و نهادهای دولتی به این منطقه بازگردند.
*هلاکت سرکرده احرارالشام در بزرگراه حلب به دمشق/ درگیری های داخلی تروریست ها به هلاکت 20 تکفیری منجر شد


به نقل از شبکه المنار لبنان؛ مرکز هماهنگی تروریست ها اعلام کرد که به دنبال انفجار یک بمب دست ساز در بزرگراه حلب به دمشق (حومه جنوبی حلب)، سرکرده تروریست های احرارالشام ملقب به «ابوسعد الفرنسی» به هلاکت رسید.
براساس اعلام منابع میدانی؛ تعدادی موشک و گلوله های خمپاره در منطقه القابون از غوطه شرقی دمشق کشف و ضبط شد.
فرماندهی عمومی ارتش و نیروهای مسلح سوریه طی بیانیه ای اعلام کرد: یکی از یگان های ارتش این کشور با همکاری رزمندگان مقاومت موفق شدند به دستاوردهای مهمی جهت بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه القابون و مزارع کشاورزی حومه آن در شمال شرق دمشق نائل شوند.
پس از عملیات های دقیق و پی در پی نیروهای مقاومت، تروریست های جبهه النصره و عنصرهای وابسته به آن ها مجبور خسارات فراوانی در زمینه تجهیزات و ادوات نظامی شدند.
در همین راستا ضمن انهدام پایگاه ها و استحکامات دفاعی تکفیری ها، تعداد زیادی از تونل هایی که تروریست ها به منظور مسیرهای امدادرسانی و انتقال سلاح و نفرات استفاده می کردند، تخریب شد.
اهمیت آزادسازی القابون در آنست که این دستاورد برجسته ضمن تقویت دایره امنیتی حومه دمشق، عرصه را بر گروه های تروریستی در غوطه شرقی تنگ تر کرده و مسیرهای امدادرسانی آن ها را قطع می کند، همان گونه که در این عملیات ضربه مشکل به پروژه تروریست ها و حامیانشان وارد شد.
استاندار دمشق تاکید کرد که بعد از دستاوردهای مرحله دوم خروج گروه های معارض مسلح از منطقه القابون، این منطقه به طور کامل از وجود عنصرهای تروریستی تخلیه شده است هست، به گونه ای که مرکز هماهنگی تروریست های مسلح از تسلط کامل ارتش سوریه بر محله القابون خبر داد.
لشکر مهندسی ارتش سوریه با انجام ماموریت خود در این محله، به خنثی سازی بمب های دست ساز و مین ها اقدام کرده هست.
اما خبرهای رسیده از غوطه شرقی دمشق حاکی از آن است که درگیری های شدیدی میان گروه های تروریستی جیش الاسلام، فیلق الرحمن و هیئة تحریرالشام در مناطق «بیت سوی، الافتریس و الاشعری» در جریان است.
منابع معارض سوری اعلام کردند که طی این درگیری های داخلی، حداقل 20 تن از عنصرهای تروریستی به هلاکت رسیدند.
به دنبال حملات توپخانه ای مستقیم ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت به مواضع تروریست های جبهه النصره در منطقه «جرد فلیطة» قلمون غربی، چندین تانک تروریست ها منهدم شد.
پس از بازگشت امنیت و آرامش به روستای «طفیل» در قلمون و بیرون راندن گروه های مسلح تکفیری از این دِه به دست رزمندگان مقاومت، 17 نفر از شهروندان لبنانی ساکن این ناحیه که به خاک سوریه کوچ کرده بودند، به طفیل بازگشتند.
*پیشروی نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال رقه


خبرهای میدانی رسیده از درعا و حومه بیانگر آنست که درپی موشک باران محله السحاری از سوی گروه های تروریستی و گسترش دامنه آتش ناشی از بمباران در این محله، چندین نفر از شهروندان سوری زخمی شدند.
نیروهای دموکراتیک سوریه بعد از درگیری با تروریست های داعش، بر روستاهای عبدالله، الکبري و نیز 17 زمین زراعتی در روستای الرشید از توابع شمالی شهر رقه تسلط پیدا کردند.
*حمله داعش به حومه شمالی حماه ناکام ماند


نیروهای سوری و یگان های مقاومت هجوم عنصرهای داعش را به موقعیت «المجبل» در نزدیکی منطقه «الشیخ هلال» در بزرگراه السلمیة به اثریا (حومه شمال شرقی حماه) خنثی کردند، به گونه ای که شماری از تروریست ها کشته و زخمی شده است و بخشی از تسلیحات آن ها به غنیمت ارتش سوریه درآمد.
مرکز هماهنگی تروریست های مسلح با تایید این خبر اعلام کرد که در پی حمله به موقعیت المجبل، 5 تن از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند.
یکی از مواردی که به روند موفقیت آمیز نیروهای سوری در مناطق غوطه شرقی دمشق کمک شایانی کرده، شدت اختلافات گروه های مسلح تروریستی با یکدیگر است.
میزان تنش های داخلی تروریست های مسلح به اندازه ای است که منابع میدانی حاضر در غوطه شرقی، از وقوع جنگی تمام عیار میان عنصرهای تکفیری خبر می دهند.
گزارش از: وحید امیدی موحد
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | تروریستی | تروریست ها | نیروهای مسلح | تروریست های داعش | تروریست های جبهه النصره | داعش | جبهه النصره

درگیری‌های داخلی تروریست‌ها در غوطه شرقی به‌هلاکت 20 تکفیری منجر شد ، آزا

درگیری‌های داخلی تروریست‌ها در غوطه شرقی به‌هلاکت 20 تکفیری منجر شد ، آزا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog