نوشتن با گچ ایمنی طوفان ساختمان اصول ایمنی

نوشتن با گچ: ایمنی طوفان ساختمان اصول ایمنی آتش نشانی جلال ملکی وقوع طوفان توصیه های ایمنی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اطلاعیه شورای نگهبان راجع به شبهه‌ مخالفت این شورا با طرح‌های ضدفساد

در پی انتشار اخباری مبنی بر رویکرد شورای نگهبان راجع به طرح‌های ضد فساد، روابط عمومی این شورا اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

اطلاعیه شورای نگهبان راجع به شبهه‌ مخالفت این شورا با طرح‌های ضدفساد

اطلاعیه شورای نگهبان راجع به شبهه مخالفت این شورا با طرح های ضدفساد

عبارات مهم : قانون

در پی انتشار اخباری مبنی بر رویکرد شورای نگهبان راجع به طرح های ضد فساد، روابط عمومی این شورا اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان راجع به شبهه مطرح شده است در خصوص عملکرد این شورا راجع به طرح های ضد فساد، توضیحاتی به این شرح ارائه کرد.

اخیراً در رسانه ها راجع به یک طرح احتمالی، مسائلی از سوی بعضی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مطرح شده است هست. متعاقب آن و به نقل از یکی از نمایندگان از مخالفت شورای نگهبان با طرح های ضد فسادی که در مجلس تصویب می شود خبر داده شده است که نشان از بی اطلاعی این نماینده از روند بررسی مصوبات در این شورا می باشد. در خصوص این خبر توجه به چند توصیه مهم است:

اطلاعیه شورای نگهبان راجع به شبهه‌ مخالفت این شورا با طرح‌های ضدفساد

۱- شورای نگهبان به عنوان نهاد پاسدار قانون اساسی و موازین شرع به حکم قانون اساسی «مبارزه با کلیه مظاهر فساد» (بند ۱ اصل سوم) را وظیفه حکومت دانسته و مصوباتی که در جهت این نشانه مقدس تصویب شوند را به شرط عدم مغایرت با سایر اصول قانون اساسی و موازین شرع، مورد تایید قرار داده است و بعد از این نیز ان شاءالله همین گونه خواهد بود.

۲- ملاک و معیار شورای نگهبان در بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی قانون اساسی و موازین شرع هست؛ لذا در صورتی که مصوبات مجلس را مغایر اصول قانون اساسی و یا موازین شرع تشخیص ندهد، عدم مغایرت مصوبه را اعلام کرده و مصوبه تبدیل به قانون می شود.

در پی انتشار اخباری مبنی بر رویکرد شورای نگهبان راجع به طرح‌های ضد فساد، روابط عمومی این شورا اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

۳- شورای نگهبان با توجه به صلاحیت های قانونی خود صرفاً بعد از تصویب مصوبه در مجلس شورای اسلامی در خصوص آن اعلام نظر می نماید و پیش از تصویب مجلس در خصوص هیچ مصوبه ای اظهارنظر نمی کند.

۴- به موجب اصل ۴۹ قانون اساسی «دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، دزدی ، قمار، سوءاستفاده از موقوفات ، سوءاستفاده از مقاطعه کاری ها و معاملات دولتی ، فروش زمین های موات و مباحات مهم ، دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیر مشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت المال بدهد. این حکم باید با پیگیری و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود.» بر این اساس مجلس می تواند با لحاظ این اصل و سایر اصول قانون اساسی اقدام به تصویب قانون نماید و در صورتی که مصوبه مجلس مغایر قانون اساسی و موازین شرع نباشد با ایراد شورای نگهبان مواجه نخواهد شد.

در آخر توجه به این توصیه مهم است که نهاد شورای نگهبان در جهت پاسداری از ارزش ها و آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران و قانون اساسی جمهوری اسلامی به خاص نیل به عدالت در همه حوزه ها و مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، آمادگی خود را جهت تحقق این اهداف عالیه در چارچوب موازین اسلامی و قانون اساسی اعلام می دارد و از تصویب هر مصوبه ای در این راستا در حیطه صلاحیت های مجلس شورای اسلامی استقبال می کند.

اطلاعیه شورای نگهبان راجع به شبهه‌ مخالفت این شورا با طرح‌های ضدفساد

واژه های کلیدی: قانون | اسلامی | مصوبات | قانونی | نگهبان | اطلاعیه | مصوبه مجلس | قانون اساسی | انقلاب اسلامی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog